Vybíráme zahradní lehátko: Dopřejte si dokonalý odpočinek

Přípravy na léto jsou v plném proudu. Po chladné zimě všichni dychtivě vyhlížíme první sluneční paprsky. Začínáme se starat o svou zahradu, pouštíme se do umývání zahradního nábytku a přípravy terasy na nadcházející letní sezónu. Zjišťujeme, co je potřeba vyčistit, opravit a koupit. Čeká vás letos pořízení zahradních lehátek? Zjistěte, jak je správně vybrat a neprohloupit.

Je horký letní den a vy za sebou máte vyčerpávající den plný stresu. Právě nastala chvíle, na kterou jste se celý den těšili. Skočíte do bazénu, užijete si osvěžující koupání a poté se uvelebíte do pohodlného zahradního lehátka, kde si vychutnáte zaslouženou chvíli odpočinku. Nikým a ničím nerušeni. Okamžiky, kdy můžete naplno „dobíjet baterky“, si dokáže vychutnat snad každý. Jak ale zajistit, že vám při zasloužené relaxaci nezačne být zahradní lehátko nepohodlné? V dnešním článku se podíváme „na zub“ tomu, jaké druhy zahradních lehátek existují a čemu při jejich výběru věnovat největší pozornost.

Zahradní lehátko Alfa se stříškou

Polohování, kolečka nebo stříška? 

Ať už máte rádi stín, nebo sluníčko, zasloužený odpočinek v lehátku u bazénu či kdekoliv jinde miluje snad každý. Při výběru zahradního lehátka se zaměřte v prvé řadě na to, co od něj očekáváte. Zamyslete se: 

  • Jak často ho budete přemísťovat? 
  • Chcete, aby bylo pevné, skládací nebo stohovatelné? 
  • Toužíte po možnosti nastavit si polohování opěrky? 
  • Mělo by mít stříšku, která vám vytvoří příjemný stín? 
  • Bude pro vás praktičtější spíše varianta s područkami, nebo bez nich? 

Zodpovězení všech těchto otázek vás při výběru navede ke správnému výsledku, kterého rozhodně nebudete litovat.

Krok první: výběr materiálu

Povědomí o tom, co od lehátka vyžadujete, už máte. Nyní vás čeká výběr materiálu. Na trhu existuje celá řada dřevěných, ratanových a plastových lehátek. Dřevěná lehátka obvykle zapadají do přírodně laděných exteriérů. Jejich nevýhodou je ale nutnost pravidelné údržby a často i kratší životnost. 

Ratanová lehátka jsou velmi efektní a v současné době i moderní. Tomu ale odpovídá také jejich cena. Pokud se při výběru lehátek chcete držet v relativně rozumné cenové kategorii, pak na ratanová lehátka rovnou zapomeňte.

Nejuniverzálnější, nejpraktičtější a zároveň obvykle i nejekonomičtější variantou, jsou obvykle lehátka plastová. Hodí se jak k bazénu, tak na terasu či na kterékoliv jiné místo na zahradě. Výhodou plastových bazénových lehátek je i minimální potřeba údržby. Plast navíc snese velké výkyvy počasí a neublíží mu ani chladnější teploty a intenzivní déšť. Lehátka tak nemusíte sklízet pokaždé, když se začne blížit sebemenší letní přeháňka. 

Zahradní lehátko Atlantico

Pohodlná plastová lehátka pro každodenní používání

Mezi plastovými lehátky můžete vybírat hned ze dvou základních variant provedení. Celoplastové lehátko Tropico a jeho varianta s područkami nebo lehátko Eden vás nadchnou svým jednoduchým designem, snadnou manipulovatelností a kvalitou provedení. Pokud navíc lehátka doplníte o efektní barevné polstry, získá vaše zahradní posezení zcela nový rozměr. Chcete-li textilní polštáře na lehátko sladit s ostatním vybavením vaší terasy, rádi vám zajistíme výrobu polstru na míru.

Další zajímavou a zároveň velmi pohodlnou variantou jsou lehátka, která jsou vyrobena z kombinace plastu a transpirační textilie. Jedním z nich je i zahradní lehátko Omega bez područek, nebo jeho obdobná varianta – lehátko Alfa, které je opatřeno područkami. Hitem letošní sezóny je pak jednoznačně designové stohovatelné zahradní lehátko Atlantico, které mnohé zaujme svou jednoduchostí a kvalitním provedením. 

Plastová lehátka opatřená transpirační textilií jsou i bez použití polstru nadstandardně pohodlná. Textilie, která je pevně uchycena v plastovém rámu, je dostatečně odolná a velmi rychle schne. Plastová lehátka v kombinaci s textilií se tak skvěle hodí jak pro použití v domácím prostředí, tak i do náročných provozů, jako jsou koupaliště, wellness centra a rekreační zóny.

Stolek Galileo

Bez stolečku ani ránu

Máte vybráno? Výborně, váš odpočinek může začít. Jenže co by to bylo za odpočinek, kdyby vás neustále obtěžovalo to, že si nemáte kam odložit svou oblíbenou knížku nebo sklenku vína? Vyberte si k zahradním lehátkům i odkládací stolek, se kterým budete mít vždy při ruce to, co zrovna potřebujete.

K zahradním lehátkům Alfa a Omega se skvěle hodí odkládací stolek Rodi nebo stolek Pop. A pokud zrovna neodpočíváte na lehátku, stolek můžete použít i při mnoha jiných příležitostech. To platí i pro servírovací stolek Galileo, který vám skvěle poslouží nejen jako odkládací stolek při lenošení na lehátku, ale také při oslavách a návštěvách, kdy na své zahradě hostíte větší počet lidí.

Není lehátko jako lehátko

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z variant plastových zahradních lehátek a odkládacích stolků, pamatujte na to, že vybírat mezi nekvalitními a podezřele levnými výrobky se nevyplácí. Snadno by se vám totiž mohlo stát, že se vám váš sen o tom, jak si budete užívat pravou letní pohodu u bazénu, během několika málo okamžiků rozplyne a vy budete muset řešit reklamaci nebo dokonce výběr a koupi nového lehátka. Při nakupování zahradních lehátek proto vybírejte pečlivě.

Potřebujete s výběrem lehátka poradit? Navštivte nás v naší provozovně v Tlumačově a prohlédněte si vše naživo. Nebo nás kontaktujte a my vám s výběrem rádi pomůžeme.

Napište nám
Kontakt

FRAMART s.r.o.
Družstevní 902
763 62 Tlumačov
IČ 27684326
DIČ CZ27684326

Tel: +420 602 779 705, 602 742 922
E: info@ideadomov.cz
Spis. značka: C 51860 vedená u Krajského soudu v Brně.

Možnosti platby

Platební metody

I my si zasloužíme váš LIKE