Jak pěstovat okrasné a užitkové rostliny na malém prostoru? V pyramidových truhlících!

Jak pěstovat okrasné a užitkové rostliny na malém prostoru? V pyramidových truhlících!

Ozdobte si balkón, terasu nebo okolí zahradního posezení záplavou barevných rostlin v originálních pyramidových sestavách, které jsou nejen krásné na pohled, ale i nanejvýš praktické.

Pyramidové truhlíky TriolaJedinečná květinová výzdoba přesně podle vaší fantazie

Některé druhy květin spolu nemůžete pěstovat v jednom truhlíku, ať už z prostorových důvodů, nebo proto, že mají odlišné nároky na četnost zálivky, kvalitu substrátu a typ hnojiva. Přesto si však můžete snadno vytvořit libovolné květinové kompozice přesně podle svého přání – a to díky pyramidovým květináčovým sestavám. Stačí jen zasadit do každé nádoby jinou barvu i typ květin a když pak jednotlivá patra pyramidy naskládáte na sebe, budou se rostliny vzájemně doplňovat v originálním, harmonicky působícím celku.

Vyzkoušejte například náš třípatrový set Triola s prostornými květináči ve tvaru trojlístku, který můžete v sestaveném stavu snadno převážet na spodní misce s kolečky. Efektní je také sestava pěti prostorných truhlíků Brick, které můžete libovolně sestavovat a natáčet podle potřeby.

Zahradní pyramidový truhlík IdeadomovBohatá úroda bylinek a zeleniny i bez veliké zahrady

Láká vás představa čerstvých bylinek, zeleniny a drobného ovoce, které si sami vypěstujete, ale nemáte velký pozemek? Bohatou jedlou úrodu můžete po celé léto sklízet i na balkóně, terase nebo na malé okrasné zahradě. Do prostorných, několikapatrových truhlíkových sestav se vám totiž vejde stejné množství bylinek a nenáročných jedlých plodin, jako na menší záhon. Bez obav se můžete pustit například do pěstování jahod, salátu, špenátu, ředkviček, kedluben a menších odrůd paprik, rajčat i okurek.

Pro pěstování bylinek, drobného ovoce a zeleniny doporučujeme prostornou pojízdnou pyramidovou sestavu Orto, jejíž součástí je praktický úložný prostor na konev i další zahradnické potřeby.

Jedlá zahrádka v truhlících šetří nejen místo, ale i váš čas

Pyramidové květináče a truhlíky se vejdou i na ten nejmenší prostor, který navíc během léta zkrášlí rozkvetlými květy nebo barevnou úrodou. Kromě toho má však pěstování v truhlících mnoho dalších výhod, kvůli kterým si ho zamilujete. Na rozdíl od pěstování na záhonu při něm totiž nemusíte trávit tolik času bojem s plevelem ani s případnými škůdci. A protože máte mobilní truhlíkové či květináčové sestavy neustále při ruce, můžete jim snadno a pohodlně věnovat potřebnou péči v podobě pravidelné zálivky a hnojení.

Zahradní truhlík OrtoPraktické truhlíky a květináče, které oceníte vy i vaše rostliny

Výběr toho správného květináče je základním předpokladem vašich pěstitelských úspěchů. Zapomeňte na nekvalitní materiály a investujte do bytelných pyramidových sestav, odolných proti mechanickému poškození i slunečnímu záření, mrazu a dalším povětrnostním vlivům. Díky chytře řešenému systému pro odtok přebytečné vody nemusíte mít strach ani z nadměrné vlhkosti a uhnívání kořenů rostlin po prudkém dešti, takže můžete květináče i truhlíky nechat venku za jakéhokoliv počasí.

Zkrášlete svůj balkón, terasu či zahradu

Pyramidové květináče a truhlíky jsou nejen chytře řešené a praktické, ale i stylové. Sestavy vypadají krásně už samy o sobě – a co teprve když v nich na jaře a v létě vyroste záplava pestrobarevných rostlin!

zpět