Bohatou úrodu můžete sklidit i na balkóně

Bohatou úrodu můžete sklidit i na balkóně

Pěstovat si vlastní bio zeleninu, ochutit nedělní polévku domácími bylinkami nebo si přes léto pochutnat na vynikajících doma pěstovaných jahodách, kdykoliv vás napadne – to je v posledních letech snem mnoha mladých i starších lidí, kterým záleží na kvalitě potravin.

Jenže velkou zahradu s několika záhony má k dispozici jen málokdo. A čas je osázet, pravidelně okopávat a zalévat je mnohdy ještě zásadnější problém. Patříte k časově vytíženým lidem bez zahrady? Pak vás jistě potěší, že radost z vlastní úrody si nutně nemusíte odpírat. Dosáhnout malé užitné zahrádky totiž můžete i přesto, že bydlíte v bytě nebo třeba v řadovém rodinném domě s malou předzahrádkou. Jak na to?

Pyramidové truhlíkyPyramidové truhlíky šetří místo a skvěle vypadají

Skvělým řešením jsou moderní pyramidové truhlíky. Na svém balkóně s nimi vytvoříte s minimálním úsilím i na malém prostoru uprostřed velkoměsta dokonalou zelenou oázu pro příjemný odpočinek po náročném dni i užitnou mini zahrádku plnou chutných plodů.

Záleží jen na vás, zda do pyramidového truhlíku umístíte celoroční okrasné dřeviny, kvetoucí letničky nebo bylinky, kterými kdykoliv obohatíte přípravu chutného jídla.  Celoroční truhlíky si zamiluje zkrátka každý. Kdo by taky čas od času netoužil po šálku kávy uprostřed zeleně nebo po uklidňujícím prostředí, ve kterém si může v klidu přečíst oblíbenou knížku?

 Zeleň na jediném metru

Chcete-li se stát městskými zahradníky, nemusíte se přitom na svém balkóně vzdát ani křesílek se stolečkem, skladovacích prostor nebo čehokoliv, na co jste byli na svém balkóně doposud zvyklí. Pyramidové truhlíky se totiž přizpůsobí téměř jakémukoliv prostoru. Ze svého balkónu si tak zakoupením jediného promyšleného truhlíku vytvoříte nádhernou zahrádku třeba i jen na jediném metru čtverečním. Stačí si jen vybrat, který produkt bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Samozavlažovací truhlíky šetří práci

Se stavebnicovou sestavou pěti truhlíků Brick vytvoříte na své terase efektní kvetoucí zeď, která dodá každému posezení perfektní přírodní nádech. Sestava je dokonale univerzální. Truhlíky do sebe jednoduše zacvaknete, natočíte a máte hotovo.

Nádoby truhlíků Brick jsou vybaveny automatickým zavlažovacím systémem, který je důmyslně propojen celou sestavou. Díky měrce hladiny navíc budete mít množství vody ve vnější části truhlíku vždy pod kontrolou. Sestava je kromě toho také mrazuvzdorná. Rostliny či dřeviny zasazené do jejich truhlíků tak mohou zdobit váš balkón nebo terasu třeba i po celý rok.

Zahradníkem bez zahrady

Truhlíková pyramida Orto

Chcete mít vždy dokonalý přehled o své úrodě? Nebo jste milovníky bohaté květinové výzdoby? Truhlíková pyramida Orto zkrášlí prázdný kout každého balkónu. Kromě stabilního podstavce se třemi nádobami je sestava vybavena i čtyřmi opěrnými tyčemi pro pěstování rajčat či jiných popínavých rostlin.

A pokud jste zastánci praktických řešení, pak vás jistě nadchne, že základna truhlíkové pyramidy je vybavena šesti pojezdovými kolečky, díky kterým celou sestavu kdykoliv jednoduše přesunete na sluníčko, do stínu, nebo zkrátka tam, kde vám zrovna nebude překážet, aniž byste ji museli rozkládat a zase skládat.

To platí i o univerzální květinové sestavě Triola, jejíž spodní miska je rovněž vybavena praktickými kolečky. Květináče Triola se skvěle hodí pro pěstování jahod nebo bylinek. Nádoby mají kompaktní rozměry a celá sestava zabírá jen minimum místa. Hodí se proto i na maličké balkóny městských bytů.

Nedostatek místa není překážkou

Ať už patříte k milovníkům všeho, co se dá pěstovat, nebo chcete jen zkrášlit svůj balkón, pyramidové truhlíky jsou skvělou alternativou standardních květináčů. Hodí se totiž jak pro vysázení ovoce, zeleniny či bylinek, tak pro ozdobení každé terasy, balkónu nebo zahradního posezení bohatě kvetoucími rostlinami. Vyzkoušejte pyramidové truhlíky a dodejte svému balkónu potřebný šmrnc.

zpět