Oblečte svou terasu do slušivé záplavy květin

S jarem přichází nová pěstitelská sezóna. Hledáte cestu, jak vysadit mrazuvzdorné rostliny do truhlíků na balkon? Nebo přemýšlíte, kam umístit sazenice drobného ovoce či zeleniny pro pěstování na zahrádce v městském bytě ? Ukážeme vám, jak na to.

Pronikavá vůně čerstvých rajčat, jež si vlastnoručně natrháte a rovnou připravíte k večeři. Bylinky, které můžete ve vteřině použít k dochucení nedělní polévky. Nebo okrasná zahrada sytých barev uprostřed rušného velkoměsta, která vpustí do vašeho domova kousek provoněné přírody. Říkáte si, co mají všechny tyto situace společného? Nemusíte vlastnit hospodářství ani bydlet v rodinném domě s velkou zahradou daleko od rušného města, a přesto se své představy nemusíte nutně vzdát.

Zahrada na terase

Ať už jste milovníky čerstvé zeleniny, vynikajících domácích jahod, nebo pouze toužíte vytvořit ze svého strohého balkónu perfektní místo pro každodenní odpočinek, kde se uprostřed zeleně ponoříte do svých vlastních myšlenek, kýženého cíle vám pomohou dosáhnout velkoobjemové truhlíky.

Velkoobjemový truhlík LegnoNejen že skvěle vypadají a dokážou tak svým designem dotvořit skvěle vypadající místo, s venkovními truhlíky s dostatečně velkým kontejnerem na hlínu navíc bez nadměrného úsilí dosáhnete téměř totožných pěstitelských podmínek jako v případě standardního záhonu na zahradě. Velkoobjemové pěstitelské nádoby vám totiž na terase či na malém městském balkóně plnohodnotně nahradí okrasný záhon nebo užitnou zahrádku.

Oživí a zútulní každou terasu

Nemáte ve svém každodenním nabitém programu moc času nazbyt, přesto je ale odpočinek uprostřed bohaté zeleně vaším nesplněným snem? Pak jsou pro vás velkoobjemové květináče perfektní volbou. Na jaře do nich jednoduše zasadíte jakékoliv okrasné dřeviny či kvetoucí letničky a z vaší terasy se během krátké doby stane příjemné místo, kde si s radostí a obklopení příjemnou vůní dáte každý den snídani či vypijete odpolední kávu.

Nečekají vás navíc hodiny dřiny s okopáváním okrasného záhonu nebo se složitou údržbou. Truhlíky jsou totiž vyrobeny přesně tak, aby splnily vaše požadavky. Velkoobjemový truhlík Legno je jako stvořený pro bohatou výsadbu okrasných rostlin. Je vybaven profilovaným dnem, které skvěle zapadá do prostorné misky s dostatečně velkým zásobníkem pro zálivkovou vodu.

Chcete si zasadit popínavé rostliny? Pak vyzkoušejte plastový truhlík Pergo s opěrnou mříží. Vybrat si můžete z dřevěného dekoru hned v několika barvách – bílé, hnědé, nebo antracitové.

Oba truhlíky jsou navíc vyrobeny z mrazuvzdorného materiálu. Pokud tedy bydlíte v malém bytě, kde bojujete s každým centimetrem místa, nemusíte si dělat hlavu ani se skladováním truhlíku přes zimu. Truhlík zkrátka po sezóně necháte na terase či na balkóně, kde může být celou zimu. Pokud navíc do truhlíku vysadíte odolné mrazuvzdorné rostliny nebo dřeviny, mohou váš venkovní prostor zdobit i v průběhu celé zimy.

Venkov uprostřed velkoměsta

Závidíte svým známým se zahradou možnost vypěstovat si chutné ovoce či zeleninu bez použití chemie? Ve velkoobjemových truhlících se do toho můžete směle pustit i vy sami. Skvěle se v nich daří například kanadským borůvkám, angreštu či rybízu, bát se ale nemusíte ani rajčat či jiné zeleniny.

Moderní obdélníkové truhlíky nejsou nic pro vás? Jste spíše milovníky tradičně vypadajících keramických květináčů? Pak vyzkoušejte plastový obdélníkový, čtvercový, nebo kulatý dekorovaný květináč Vite, který bez obtíží odolá UV paprskům a venkovním teplotám v rozmezí od –65 až do +86 °C. Jeho výhodou je kromě tradičního vzhledu i snadná manipulace, při které se nemusíte bát ani drobného nárazu. Na rozdíl od keramiky se vám totiž s plastovým květináčem Vite ani při drobné nehodě nic nestane.

Velkoobjemový truhlík PergoVelkoobjemové truhlíky pro zkušené i nezkušené zahradníky

Nepatříte zrovna k zahradnickým guru, přesto ale toužíte ze svého balkónu vytvořit oázu klidu? Se zahradními velkoobjemovými kontejnery se toho nemusíte bát. Můžete v nich pěstovat okrasné květiny, bylinky, ale také drobné ovoce či zeleninu. Trendem se v posledních letech staly i zakrslé okrasné dřeviny. Nejrůznější stromky a keříky tak zdobí terasy mnoha domů i na rušných ulicích velkoměst.

Všeobecně platí, že v květináči můžete pěstovat prakticky cokoliv, rostlině ale musíte poskytnout vhodné podmínky. K těm patří dostatečně velká pěstební nádoba, aby měla rostlina možnost dobře zakořenit a odkud čerpat vláhu a živiny. Čím větší objem zeminy v nádobě bude, tím lépe rostliny budou prospívat. Velké truhlíky nemusíte zalévat tak často jako standardní malé květináče. Svou roli samozřejmě hraje i to, kam truhlík umístíte.

Některé rostliny jsou pro pěstování ve velkoobjemových truhlících vhodnější. Informujte se proto o vhodnosti pěstování již při jejich nákupu. Více o tom, jak pěstovat jahody, bylinky či jak si vytvořit zmenšenou verzi zahrádky na malém prostoru, jsme psali v článku Bohatou úrodu můžete sklidit i na balkóně.

Zeleň sluší každému balkónu

Využití velkých pěstebních nádob je skvělým způsobem, jak obléct svůj balkón či terasu do slušivé záplavy květin. Vyzkoušejte i vy velkoobjemové truhlíky a můžete sklízet úrodu či radost po celý rok, ať už bydlíte kdekoliv.

Napište nám
Kontakt

FRAMART s.r.o.
Družstevní 902
763 62 Tlumačov
IČ 27684326
DIČ CZ27684326

Tel: +420 602779705, 602742922
E: info@ideadomov.cz
Spis. značka: C 51860 vedená u Krajského soudu v Brně.

Možnosti platby

Platební metody

I my si zasloužíme váš LIKE